Skip to main content
Genel

McDonald’s yeni şubesini Metaverse evreninde açacak

By 14 Şubat 2022Kasım 23rd, 2022No Comments

20 metacoin fark ile evreninizi büyütmek ister misiniz? Cevabınız evet ise McDonalds’ın size güzel haberleri var.

Facebook’un ismini Meta olarak değiştirip artık Metaverse şirketi olacaklarını duyurmasının ardından, global markalarda bir telaş başladı.

Doğru yatırımı yapmak isteyen ve geride kalmak istemeyen şirketler, bu yeni evrene girebilmek için kolları sıvadı. Yeniliklerden hiçbir zaman geri kalmayan McDonald’s, kendilerinden beklenen hamleyi gerçekleştirerek Metaverse’te şube açacaklarını duyurdu.

En büyük hazır yemek zincirlerinden olan McDonald’s, 4 Şubat 2022 tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine, hem McDonald’s hem de McCafe için 10 ticari marka başvurusu yaptı. Duyuru, şirketin kurumsal avukatı Josh Gerben’den geldi.

McDonald’s metaverse’e gidiyor. Şirket, “gerçek ve sanal ürünler içeren sanal bir restoran” ve “eve teslim özellikli sanal bir restoran” sunmayı planladığını belirten 10 ticari marka başvurusunda bulundu.”

Gerben, McDonald’s’ın Metaverse’te yer almasının ve bunun fiziksel dünyaya entegresini ise şu şekilde açıkladı: 

“Metaverse’de takılıyorsunuz ve acıkıyorsunuz. Bir McDonald’s’a girersiniz ve sipariş verirsiniz. Bir süre sonra siparişiniz kapınıza geliyor.” açıklamasında bulundu.

Gerben’a göre de önümüzdeki yıl içerisinde akıllara gelecek tüm markalar Metaverse‘te yer alacak. Bakalım bu sanal evrene hızlıca adapte olabilecek miyiz?

Kaynak: Business Insider, Josh Gerben

Close Menu